Czy najzdrowsza jest woda ze studni?

Czy najzdrowsza jest woda ze studni?

Różnorodne badania zdają się wskazywać, że woda pobierana ze studni najczęściej nie jest w stanie sprostać standardom dla wód pitnych. Wnioski te dotyczą aż 90% badanych przypadków. Co stanowi największy i najczęściej występujący problem? Zdecydowanie skażenie wody o charakterze bakteriologicznym, spowodowane przez ścieki pochodzenia bytowo-gospodarczego.

W czym tkwi problem?

Nie trzeba nikomu przypominać, że czysta, pozbawiona chorobotwórczych bakterii woda, ma realny wpływ na zdrowie wszystkich członków rodziny. Niezależnie od wieku oraz indywidualnych predyspozycji immunologicznych. Uzdatnianie jej nie będzie zatem kosztem, lecz konieczną inwestycją. Świetny przykład w tym wypadku stanowią filtry do wody Supreme, będące doskonałą odpowiedzią na potrzeby wszystkich świadomych konsumentów. Warto też sobie odpowiedzieć na jedno z elementarnych pytań: co wpływa na jakość wody pochodzącej ze studni? Z całą pewnością znaczenie mają wszelkie fizyczne zanieczyszczenia (które powinny być regularnie usuwane) oraz ogólny stan danego ujęcia wody.

Dlaczego należy regularnie czyścić studnie?

Prace dezynfekcyjne połączone z precyzyjnym zbadaniem jakości wody powinno się wykonywać minimum co dwa lata. Optymalną częstotliwością są jednak w tym zakresie działania coroczne. Niezależnie od tego, w jak dobrym stanie jest zachowana studnia, należy wybrać skuteczny sposób uzdatniania pobieranej wody. Zdecydowanie nie warto stawiać w tym przypadku na redukcję kosztów i decydowanie się na rozwiązania w najniższej cenie. To nieskuteczna i mało rozważna taktyka, która prowadzi ostatecznie nie tylko do straty czasu, ale i zainwestowanych środków. Wysokiej jakości filtry do wody marki Supreme pozwalają cieszyć się krystaliczną, nieskazitelną wręcz wodą w wielu gospodarstwach domowych. Raz wydane pieniądze, zwracają się później przez długie lata.

Dlaczego pomimo regularnego czyszczenia i dezynfekcji studni, pozbycie się tego rodzaju kłopotu na stałe jest praktycznie niemożliwe? Jeden z czynników stanowi gleba, która napływa do studni wraz z wodą (i jest to w zasadzie proces, z którym nie ma sensu walczyć). Tworząca się na dnie warstwa mułu to doskonała wręcz pożywka dla rozwoju mikroorganizmów chorobotwórczych. Każdy doświadczony użytkownik wie, że zamulenie studni przekłada się na gorszą jakość wody i zmniejszoną wydajność takiego ujęcia. Nawet po zniwelowaniu skutków obecności mułu bez uzdatniania się nie obejdzie, dlatego dobrze jest mieć solidny filtr. Kolejną przeszkodą są warstwy biofilmu zbierające się na ścianach studni oraz niektórych elementach instalacji – co z kolei stanowi źródło wielu niebezpiecznych związków i namnażania się bakterii. Ocena czystości sanitarnej ujęć (np. studni) powinna zostać oddana w ręce specjalistów z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Jeśli wiesz, że w przypadku eksploatowanej przez Ciebie studni nie wystarczy samo uzdatnianie wody, ale niezbędne staną się także prace dezynfekcyjne, zapraszamy do skorzystania z naszych usług – dostępnych w bardzo konkurencyjnych cenach. Z kolei wszystkim tym, którzy nie posiadają własnych studni, jednak chcą poprawić jakość wypijanej codziennie wody, proponujemy naszą szeroką ofertę urządzeń filtrujących. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.