Nadmanganian potasu co to takiego?

Nadmanganian potasu co to takiego?

Nadmanganian potasu do wody

Podwyższone ilość żelaza i manganu w złożach wód podziemnych, wykorzystywanych do celów komunalnych oraz przemysłowych, są bardzo częstym zjawiskiem. Przekroczeń żelaza i manganu w wykorzystywanej wodzie, należy pozbyć się jak najszybciej, ponieważ wpływają negatywnie za zmianę barwy oraz mętność cieczy. Nadmanganian potasu wykorzystywany jest więc do uzdatnienia wody w stacjach odżelaziająco-odmanganiających, zwłaszcza do regeneracji złoża filtracyjnego. Nadmanganian jest środkiem, który działa bakteriobójczo, ma właściwości odkażające i utleniające. W procesie uzdatniania wody jego zadaniem jest wspomaganie procesu utleniania żelaza i magnezu, przez co redukuje niewłaściwy smak i zapach wody.

Wszechstronne działanie

Dodatkowo nadmanganian jest wykorzystywany również w innych dziedzinach. Może być stosowany w inżynierii uzdatniania wody, ponieważ jest doskonałym środkiem powstrzymującym rozwój glonów, a w większych dawkach usuwa również bakterie. Na podobnej zasadzie działa wykorzystywanie związków wodoru i ozony, jednak te środki chemiczne nie są zbyt dobrym rozwiązaniem w przypadku domowego użytku, ponieważ są bardziej szkodliwe dla zdrowia.

Środki ostrożności

Jest to substancja toksyczna, która w większych ilościach może być niebezpieczna dla zdrowia i życia ludzkiego, dlatego powinna być używana przez osoby kompetentne z należytą ostrożnością, przy użyciu rękawic, okularów i odzieży ochronnej. Równie istotny jest sposób przechowywania nadmanganianu. Powinno odbywać się to w suchym, zaciemnionym miejscu, w oryginalnym opakowaniu z dala od promieniowania słonecznego.

Oświadczenie

Do zakupu nadmanganianu potasu w naszym sklepie konieczne jest uzupełnienie oświadczenia z danymi klienta, datą oraz informacją że będzie wykorzystywany do uzdatniania wody, ponieważ nadmanganian jest produktem wysokiego ryzyka, a jego sprzedaż musi być rejestrowana. Nadmanganian potasu sprzedajemy w kilogramowych szczelnych opakowaniach, taka ilość zapotrzebowania wystarcza na miesiąc dla domu jednorodzinnego.