Filtry dla domu

Filtry dla domu

Filtry dla domu

Dom jest miejscem, w których spędzamy najwięcej czasu, również w domu najczęściej mamy do czynienia z wodą. Woda wodociągowa służy zarówno do picia, jak i prania czy kąpieli, mamy więc z nią bezpośredni kontakt, dlatego tak ważna jest jej jakość. Jeśli nie decydujemy się na stację uzdatniania wody całego domu, można zastanowić się nad filtrami montowanymi bezpośrednio na konkretne ujęcia w kuchni czy łazience lub  urządzeniami, które bezpośrednio poprawią parametry wody bez dodatkowego montażu, takimi jak dzbanki filtrujące.

Filtry do dzbanków filtrujących

Dzbanki filtrujące coraz bardziej zyskują na popularności, nie tylko w  sezonie letnim. Dzbanki są pierwszym i niedrogim rozwiązaniem, by cieszyć się czysta i pozbawioną szkodliwych elementów wodą. Często nie mamy świadomości, że woda, która posiada przekroczenia w parametrach może płynąć bezpośrednio z naszego kranu. Przekroczenia takie jak wysokie stężenia żelaza czy magnezu, a także chloru używanego do uzdatniania wody, negatywnie wpływają nie tylko na nasz organizm, ale także na urządzenia – czajniki, pralki czy zmywarki. Przefiltrowana woda prosto z dzbanka jest tańszą alternatywą do mineralnej wody butelkowanej, gdy woda kranowa nie spełnia naszych smakowych oczekiwań. Koszt filtra do dzbanka filtrującego i jego późniejszej wymiany, jest o wiele mniejszy niż regularny zakup wody mineralnej w butelce. Dodatkowo jest metodą bardziej ekologiczną, nie generujemy w ten sposób zbędnego plastiku. Dzbanek filtrujący pozbawia wodę zarówno chloru, rdzy, piasku, żelaza, ołowiu ale także bakterii czy wirusów. Istotne jest jednak by pamiętać o terminowej wymianie wkładów w dzbankach filtrujących. Ułatwiają to mechaniczne lub elektroniczne wskaźniki przypominające o dacie kiedy należy wymienić wkład dzbanka filtrującego. Filtr do wody dzbanek dostępny w naszej ofercie ma różne pojemności (2,4l, 2,5l, 2,8l i 4,2l) w zależności od naszych potrzeb, do każdego dzbanka  w ofercie znajdziemy również wkłady wymienne. Każdy filtr do wody dzbanek jest wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów bezpiecznych w kontakcie z produktami do spożycia.

Filtr do wody podzlewozmywakowy

Filtr do wody podzlewozmywakowy z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym jak i przedsiębiorstwie, poprawi smak i zapach wody, a także korzystnie wpłynie na jej parametry. Montowane są pod zlewem, pozbawiają wodę mikroorganizmów, a także zanieczyszczeń mechanicznych. Niewielkie wymiary filtrów  sprawiają, że bez problemu zmieszczą się w szafce pod zlewem. Filtry podzlewozmywakowe dzielimy pod względem stopnia filtracji na: dwustopniowe, trzystopniowe, czterostopniowe oraz pięciostopniowe.

Filtry podzlewozmywakowe dwustopniowe stosowane są do uzdatnienia wody zimnej. Gwinty korpusów został wzmocnione mosiężnymi wtopkami, posiadają również odpowietrzniki ułatwiające pozbycie się zgromadzonego pod głowicą nadmiaru powietrza oraz ochronę przed przeciekaniem. Wkłady są kompatybilne z większością wkładów dostępnych na rynku. Filtry trzystopniowe ze względu na posiadające wkłady węglowe  gwarantują usunięcie z wody zarówno chloru, jak i zanieczyszczeń mechanicznych. Filtry podzlewozmywakowe czterostopniowe dodatkowo oprócz usunięcia zanieczyszczeń mechanicznych oraz pozbawienia wody chloru, poprawiają jakość wody poprzez jej zmiękczenie i pozbawienie osadów kamiennych. Same wkłady nie sprawiają najmniejszego problemu w trakcie wymiany. Filtry pięciostopniowe zapewniają najwyższy stopień oczyszczenia mechanicznego, biologicznego, a także podnoszą pH wody. Struktura wkładu zawierająca cząsteczki nanosrebra zapobiega rozwojowi bakterii i wydłuża ich żywotność.

Filtry prysznicowe

Nie tylko woda do spożycia powinna być odpowiednio przefiltrowana. Równie istotna jest jakość wody, która płynie w naszych łazienkach. W takich sytuacjach przydatne okazują się filtry prysznicowe montowane w łazienkach. Chlor, stosowany do dezynfekcji wody wodociągowej, ma zły wpływ na organizm człowieka zarówno od wewnątrz, jak również zewnętrznie w czasie kontaktu ze skóra. Zawartość chloru w wodzie może wysuszać i podrażniać skórę, a w większych stężeniach negatywnie wpływać również na drogi oddechowe i spojówki, zwłaszcza u dzieci. Filtr prysznicowy polecany jest szczególnie alergikom i osobom z nadwrażliwościami skóry. Tego typu filtry prysznicowe są montowane bezpośrednio na wężu prysznica, montaż i wymiana wkładów nie jest skomplikowanym procesem, poradzi sobie z nią każdy laik. Wielkość filtra prysznicowego jest na tyle mała, że nie utrudnia i nie przeszkadza w korzystaniu z wanny czy prysznica. Filtry prysznicowe znajdujące się w naszej ofercie, za sprawą wkładów węglowych, skutecznie usuwają z wody cząsteczki chloru, stosowanego do usuwania z wody zanieczyszczeń biologicznych.

Filtr wody na kran

Filtr wody na kran zwykle montowany jest bezpośrednio do baterii kuchennej czy łazienkowej. Filtry wody na kran cechują się stylowym wykończeniem, zawierają kalendarze przypominające o terminowej wymianie wkładu, a także dużymi przepływami. Filtry nablatowe i nakranowe oszyszczające wodę bezpośrednio z kranu mogą być alternatywą dla dzbanków filtrujących. Skutecznie usuwają zanieczyszczenia i chlor, a także poprawiają smak i zapach wody.

Uzdatniacze wody

Uzdatnianie wody jest wieloetapowym procesem, którego efektem ma być woda zdatna do spożycia, najlepszym do tego urządzeniem będzie uzdatniacz wody. Nieustanny nadzór i stałe parametry wody mają istotny wpływ zarówno na ludzi, który ją spożywają jak i na urządzenia oraz instalację. Z każdym rodzajem zanieczyszczeń zarówno mechanicznych jak i biologicznych poradzą sobie stacje uzdatniania wody. Uzdatniacze wody to kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne, które usuną zanieczyszczenia takie jak: mangan, żelazo, związki organiczne, amoniak oraz regulują wody. Uzdatniacz wody zawiera najwyższej jakości złoża filtracyjne, które oczyszczają wodę ze szkodliwych związków i pierwiastków chemicznych.

W naszej ofercie znajdują się uzdatniacze wody, które są produktami wielofunkcyjnymi, wysokiej jakości i najlepszych producentów oraz objęte są wieloletnią gwarancją (do 10lat).