Mechaniczne oczyszczanie wody

Mechaniczne oczyszczanie wody

Mechaniczne oczyszczenie wody jest pierwszym elementem filtracji. Pozbawia wodę zanieczyszczeń takich jak osady, zawiesiny, piasek czy drobinki rdzy. Jest to istotny element wstępnej filtracji, chroniący zamontowane dalej urządzenia. Filtry mechaniczne cechują wysokie przepływy, dlatego znajdą swoje zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym jak i przedsiębiorstwie.

Bardzo popularnym filtrem mechanicznym do wody są wkłady siatkowe, które dzięki swojej wytrzymałej budowie również zapewniają skuteczne zatrzymanie zanieczyszczeń mechanicznych. Jednocześnie stawiają minimalny opór wodzie, wyraźnie nie wpływają na ciśnienie w instalacji. Konstrukcja sprawia, że wkład siatkowy do filtra mechanicznego może zostać przepłukany i stosowany kilkukrotnie.

Filtr mechaniczny Cintropur

Jednymi z najnowszych i najlepszych filtrów mechanicznych dostępnych na rynku są belgijskie filtry Cintropur. Filtry mechaniczne do wody Cintropur dzięki swojej unikalnej budowie, pozwalają na oczyszczenie wody nawet z najmniejszych zanieczyszczeń, dodatkowo są bardzo wydajne. Filtry mechaniczne zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, które ułatwiają zarówno użytkowanie, jak i czyszczenie oraz wymianę wkładów, a także gwarantują działanie przez długi czas. Przezroczysty korpus filtra mechanicznego w łatwy sposób pozwala ocenić stopień zarudzenia wkładu. Użycie wkładów mechanicznych do wody nie wpływa na ciśnienie wody, nawet w przypadku zabrudzenia filtra.

Cintropur

Czym różni się filtr Cintropur od typowego filtra?

Typowy filtr zbudowany jest z klosza i wkładu przez który przefiltrowywana jest woda, zanieczyszczenia pozostają na powierzchni wkładu. Natomiast filtry mechaniczne Cintropur zbudowane są trochę inaczej, zanieczyszczona woda wpływająca do filtra zostaje wprowadzona w ruch obrotowy (filtracja wstępna odśrodkowa), filtr jest wyposażony w wirówkę, która strąca zanieczyszczenia na dół klosza.  Klosz został wyposażony w śrubę do spuszczania wody, co ułatwia szybką wymianę wkładów. Wkłady filtracyjne Cintropur w przeciwieństwie do zwykłych wkładów swoją budową przypominają rękaw. Wkłady do 100 mikronów są jednorazowego użytku, natomiast wkłady  150-300 mikronów są wielokrotne, nadają się do mycia.  Filtry Cintropur gwarantują dużą wydajność godzinową, małe spadki ciśnienia oraz dużo większą powierzchnię filtracji.

Filtry Cintropur znajdą swoje zastosowanie zarówno w instalacjach domowych lub przemysłowych. Doskonale nadają się do filtrowania wody przed osmozą, zmiękczaniem lub lampą UV.

Filtr mechaniczny do wody siatkowy

Wkłady filtracyjne są głównym elementem filtrów mechanicznych, dlatego tak istotna jest ich systematyczna wymiana. Intensywna eksploatacja, może przyczynić się do szybszego zużycia, regularna wymiana zapewnia dokładną filtrację ze związków mechanicznych i organicznych znajdujących się w wodzie (takich jak trawa, kora, gleba itp). Wkład siatkowy do filtra usuwa głównie zanieczyszczenia stałe naniesione przez wodę, takie jak piasek, muł czy rdzę zarówno z ujęcia wody wodociągowej oraz studziennej. Dzięki swojej budowie, konstrukcja nie stawiają dużych oporów wodzie, a co za tym idzie wkłady siatkowe nie wypływają na spadki ciśnienia w instalacji. Budowa wkładu siatkowego wpływa na jego wytrzymałość, tego rodzaju wkłady mogą być używane kilkukrotnie po przepłukaniu, a to wydłuża ich żywotność, zachowując skuteczność filtracji na wysokim poziomie. Wkład siatkowy do filtra z powodzeniem sprawdzi się w każdej instalacji oczyszczającej wodę.