Odżelaziacze wody Supreme 

 • Szybki podgląd
  Oczekiwanie na dostawę

  OXYLINE PLUS-TM to seria najnowocześniejszych systemów odżelaziających dostępnych na rynku. Systemy doskonale redukują żelazo (rozpuszczone i nierozpuszczone), mangan oraz siarkowodór. OXYLINE PLUS-TM to seria...

  3 186,99 zł
 • Szybki podgląd
  Oczekiwanie na dostawę

  OXYLINE PLUS to seria najnowocześniejszych systemów odżelaziających dostępnych na rynku. Systemy doskonale redukują żelazo (rozpuszczone i nierozpuszczone), mangan oraz siarkowodór. OXYLINE PLUS to seria...

  2 975,61 zł
 • Szybki podgląd

  OXYLINE to seria najnowocześniejszych systemów odżelaziających dostępnych na rynku. Systemy doskonale redukują żelazo (rozpuszczone i nierozpuszczone), mangan oraz siarkowodór. OXYLINE to seria najnowocześniejszych...

  2 882,11 zł
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Odżelaziacz do wody

Choć niewątpliwie żelazo jest jednym z ważniejszych składników dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, to jednak jego nadmiar w wodzie przeznaczonej do picia zdecydowanie nie jest mile widziany. Z sytuacją tego typu bardzo często spotykają się osoby korzystające z przydomowych ujęć H2O. Pierwiastek ten może dostawać się do ujęcia z wielu różnych źródeł, ale najważniejsze jest to, że wywołany przez niego rdzawy kolor nie prezentuje się zbyt dobrze. W takiej sytuacji pomocny może się okazać odżelaziacz do wody.

W poniższej ofercie proponujemy jednak nowoczesne filtry. Specjalna seria OXYLINE SUPREME to urządzenie skuteczne w swoim działaniu, bezpieczne do zdrowia, a przy tym proste i tanie w eksploatacji. Z jego użyciem można pozbyć się z wody nie tylko nadmiaru żelaza, ale także manganu czy siarkowodoru, pierwiastków mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka (również zwierząt).

Najczęściej kupowane
Informacje

Odżelaziacze z serii OXYLINE SUPREME – korzystaj ze smacznej, krystalicznej wody

Jest wiele powodów, dla których należy skutecznie pozbyć się tego pierwiastka z H2O wykorzystywanego w domu. Drobiny metalu niestety generują rdzawe zabarwienie, które pozostawia plamy na umywalkach, wannach czy kabinach prysznicowych. Mogą mieć one także negatywny wpływ na sprawność urządzeń AGD. Z biegiem czasu zapychają one wąskie rurki w zmywarkach czy pralkach automatycznych, doprowadzając do całkowitego unieruchomienia tych urządzeń.

Największym problemem jest jednak sama konsystencja wody, która diametralnie się zmienia. Płyn ma brzydki kolor, staje się gęsty, a do tego nieładnie pachnie i najczęściej cechuje się metalicznym posmakiem. Użytkowanie H2O z dużą ilością żelaza przestaje mieć sens nawet w przypadku stosowania go tylko do gotowania czy prania ubrań. Potrawy również zyskują metaliczny posmak, a wyprane ubrania od razu po wyjęciu z pralki mają rdzawy, trudny do usunięcia nalot.

Urządzenia dostępne w naszej ofercie skutecznie redukują ilość tego pierwiastka. Jednocześnie zastosowane w nich złoże działające jak filtr skutecznie oddziela od H2O związki manganu oraz siarkowodoru. To kolejne składniki, które bardzo często pojawiają się w wodzie z przydomowych ujęć, szczególnie tych bardzo płytkich.

Jak działają filtry redukujące żelazo, mangan i siarkowodór?

Zasada funkcjonowania urządzeń z oferty naszego sklepu jest bardzo prosta. Seria OXYLINE SUPREME opiera swoje działanie na napowietrzaniu wody. W ten sposób wymuszana jest reakcja utleniania żelaza, którego resztki są wyłapywane w późniejszym etapie przez znajdujące się w środku złoże. Istotną zaletą tej metody redukcji jest brak konieczności stosowania dodatkowej chemii. Jest to więc rozwiązanie z jednej strony wyjątkowo skuteczne, ale jednocześnie także bardzo bezpieczne dla zdrowia. Na proces redukcji żelaza, manganu oraz siarkowodoru składa się kilka następujących po sobie etapów oczyszczania:

 • surowa woda bezpośrednio z ujęcia trafia do wąskiej złączki, w której jest natleniana,
 • H2O po napowietrzeniu wpływa do hydrofora, w którym żelazo jest utleniane,
 • wstępnie oczyszczony płyn przepływa przez złoże, gdzie wykonywana jest redukcja drobinek metalu, jak również usuwany jest mangan oraz siarkowodór,
 • w pełni oczyszczona woda jest wpuszczana do domowej instalacji.

Całość musi być oczywiście podłączona do zewnętrznego hydrofora. W przypadku serii OXYLINE SUPREME istnieje możliwość współpracy zarówno z urządzeniami przepływowymi, jak i buforowymi (najbezpieczniejszymi w tym zastosowaniu). Dla zapewnienia maksymalnej wygody obsługi, filtry redukujące żelazo, mangan i siarkowodór wyposażone są w czytelne, podświetlane ekrany LCD, na których stale prezentowane są wszystkie istotne informacje.

Niski koszt uzdatniania wody

Dzięki wykorzystaniu prostej reakcji chemicznej filtr z oferty naszego sklepu generuje znikome koszty jego obsługi. Dzięki temu taki zakup bardzo szybko się zwróci, a woda użytkowa w domu zawsze będzie krystalicznie czysta, smaczna i do tego całkowicie przejrzysta. Seria urządzeń OXYLINE SUPREME dostępna jest w naszym sklepie internetowym w konkurencyjnej cenie i dlatego już teraz zapraszamy do zakupu.

Oferujemy filtry w kilku różnych wersjach do wyboru, w tym z możliwością ich dopasowania do potrzeb pod kątem wielkości zasobnika na złoże. W sklepie posiadamy również szeroki wybór akcesoriów dodatkowych, w tym instalacyjnych. Redukcja żelaza, manganu oraz siarkowodoru może być realizowana praktycznie w każdym budynku, bez konieczności dokonywania poważnych przeróbek w istniejącej już instalacji. Ponieważ możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży, wszystkim naszym Klientom zapewniamy profesjonalne wsparcie techniczne przy wyborze.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z poniższymi urządzeniami filtrującymi oraz do składania zamówień. Czysta woda to nie tylko lepszy smak i zapach, ale przede wszystkim bezpieczeństwo jej użytkowania. Warto dodatkowo pamiętać o tym, że wybierając tego typu filtr, zakup szybko zwróci się również w postaci dłuższej żywotności sprzętów AGD, jak i całej instalacji rozprowadzającej wodę po budynku.