Mineralizatory wody 

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Mineralizatory wody

W bardzo wielu przypadkach woda wodociągowa płynąca z naszych kranów nie spełnia naszych oczekiwań. Ze względu na wysoką zawartość chloru używanego do dezynfekcji, zanieczyszczeń lub przekroczeń stężeń metali ciężkich woda ta ma nienajlepszy smak i zapach. Coraz częściej sięgamy po wodę butelkowaną lub mineralną, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Rozwiązaniem tej sytuacji może być montaż sytemu odwróconej osmozy, a wkłady mineralizujące są jednym z elementów systemu odwróconej osmozy.

Głównym jej elementem jest membrana osmotyczna, działająca na zasadzie sita oddzielającego pod ciśnieniem wodę od wszelkiego rodzaju zawartych w niej zanieczyszczeń. Membrana zatrzymuje na swojej powierzchni zarówno szkodliwe dla organizmu związki chemiczne, zanieczyszczenia lub drobnoustroje, ale także wartościowe dla nas pierwiastki wapń, magnez czy sód. Dlatego też stosuje się mineralizator wody wzbogacający krystalicznie czysta wodę o mikroelementy niezbędne dla naszego organizmu. Mineralizator wody stosuje się do wzbogacenia oczyszczonej wody, która po membranie osmotycznej jest zupełnie jałowa.

Dostępne w sklepie mineralizatory bez problemu pasują do większości tego typu filtrów dostępnych na rynku, a ich budowa ułatwia szybką i bezproblemową wymianę, z którą poradzi sobie każdy użytkownik. Mineralizator wody marki Supreme jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty wymagane przy kontakcie z wodą do spożycia.

Mineralizatory – smaczna i zdrowa woda wprost z Twojego kranu

Choć woda dostarczana z sieci wodociągowej zwykle jest bezpieczna do spożycia, to niekoniecznie ma optymalne właściwości. Właśnie dlatego warto zadbać o stały dostęp do smacznej i zdrowej kranówki. Z szeroką ofertą mineralizatorów do wody z kranu jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Z czego mogą wynikać gorsze parametry kranówki? Chodzi przede wszystkim o sporą zawartość chloru (który jest potrzebny, jednak obniża walory smakowe i zapachowe), a także obecność metali ciężkich. Jeśli w wodzie znajduje się duża ilość powyższych substancji, jej picie czy spożywanie potraw i napojów przyrządzonych na jej bazie nie należy do przyjemnych. Smak i zapach mogą pozostawiać wiele do życzenia. Na szczęście jest proste rozwiązanie tego problemu, czyli systemy odwróconej osmozy.

Takie urządzenia bardzo skutecznie wychwytują szkodliwe substancje, ale zatrzymują również te, które są cenne, czyli składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Można jednak skutecznie zapobiegać temu problemowi za pomocą mineralizatorów wody. Zobacz, dlaczego warto je stosować.

Jak działa mineralizator wody z kranu?

Mineralizator wody, który znajdziesz w naszej ofercie, jest jednym z elementów systemów odwróconej osmozy. „Sercem” takiego urządzenia jest membrana osmotyczna, która działa na zasadzie bardzo drobnego sita. Oddziela wodę pod ciśnieniem od wszelkiego rodzaju zawartych w niej zanieczyszczeń. Membrana zatrzymuje na powierzchni:

  • szkodliwe dla organizmu związki chemiczne,
  • zanieczyszczenia mechaniczne,
  • drobnoustroje,
  • pierwiastki takie wapń, magnez czy sód. 

O ile wychwytywanie zanieczyszczeń jest niezwykle ważną funkcją systemów odwróconej osmozy, o tyle zatrzymywanie składników mineralnych stanowi skutek uboczny, który nie jest pożądany. Woda, która została przepuszczona przez membranę, jest niemal zupełnie jałowa.

Właśnie dlatego stosuje się mineralizatory. Są to elementy, które pasują do większości filtrów dostępnych obecnie na rynku. Wystarczy założyć taki wkład, aby woda uzyskała idealne właściwości, czyli stała się smaczna i zdrowa. Głównym zadaniem mineralizatorów wody jest wzbogacanie kranówki o składniki mineralne – bezcenne dla zdrowia człowieka.

Nie musisz się więc obawiać, że stosowanie filtrów odwróconej osmozy pozbawi Cię dostępu do cennych dla zdrowia składników mineralnych. Woda w Twoich kranach może być zarówno wolna od zanieczyszczeń, jak i bogata w prozdrowotne pierwiastki. Dzięki mineralizatorom otrzymujesz krystalicznie czystą kranówkę, pełną cennych mikroelementów.

Mineralizatory do wody z kranu – szybkie w montażu, łatwe w obsłudze

Obawiasz się, że nie poradzisz sobie ze skomplikowaną instalacją mineralizatora wody? Zupełnie niepotrzebnie! Dostępne w naszej ofercie akcesoria pasują do większości filtrów osmotycznych dostępnych na rynku. Ich konstrukcja ułatwia szybką i bezproblemową wymianę, z którą poradzi sobie każdy.

Ponadto mineralizator wody Supreme jest stworzony z najwyższej jakości materiałów. Ma wszystkie wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty wymagane przy kontakcie z wodą do spożycia. Zyskujesz pewność, że korzystasz z produktu w pełni bezpiecznego dla Twojego zdrowia.

Mineralizatory wody – sprawdzony sposób na zdrową wodę

Stosowanie filtrów odwróconej osmozy staje się coraz popularniejsze. Niemal każdy zdaje sobie sprawę, jak dużą rolę w zdrowym trybie życia odgrywa nie tylko spożywanie odpowiedniej ilości płynów, ale także ich jakość.

Trzeba jednak pamiętać, że woda, która została przepuszczona przez membranę osmotyczną, jest idealnie czysta, ale nie zawiera cennych mikroelementów. Mineralizatory wody są więc niezbędnym elementem tego typu systemów.

Szukasz mineralizatora? Dobrze trafiłeś. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wkładów mineralizujących, które pasują do wielu urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Jeśli nie masz pewności, który z nich wybrać, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie doradzimy i podpowiemy, na który mineralizator wody warto się zdecydować.

Najczęściej kupowane
Informacje