Wkłady węglowe 

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Wkłady węglowe do wody – lepszy smak i zapach Twojej kranówki

Technologia oczyszczania wody za pomocą węgla aktywowanego jest stosowana już od wielu lat. Choć podlega ona ciągłym udoskonaleniom, zastosowanie wkładów węglowych jest wciąż sprawdzonym i bardzo skutecznym rozwiązaniom. Każdy wkład węglowy Supreme, który znajdziesz w naszej ofercie, zawiera wysokiej jakości węgiel aktywowany. Jest to substancja, która skutecznie wychwytuje z wody niepożądane substancje, poprawiając jej walory użytkowe, a także smak i zapach.

Wkłady węglowe do wody redukują takie składniki, jak:

 • chlor i jego pochodne,
 • substancje organiczne,
 • pestycydy i herbicydy,
 • zanieczyszczenia mechaniczne.

Nasze wkłady węglowe do wody pasują do większości systemów i korpusów filtrów dostępnych obecnie na rynku. To uniwersalny wybór, który świetnie się sprawdzi także w Twoim domu. Ciesz się smaczną, zdrową wodą o neutralnym zapachu – to wcale nie musi być drogie!

Wkład węglowy Supreme – jak to działa?

Wkład węglowy ma porowatą strukturę, dlatego jest doskonałym materiałem filtracyjnym o bardzo wysokich właściwościach sorpcyjnych. Zanieczyszczenia zawarte w wodzie przepływają przez warstwę węgla aktywnego i są gromadzone (adsorbowane) w jego porach. Dzięki temu woda, która dociera do Twojego kranu, jest czysta, smaczna i pozbawiona nieprzyjemnego zapachu chloru.

Wkłady węglowe Supreme są wykonywane ze specjalnie spiekanego węgla. Dzięki zastosowaniu takiej technologii produkcji mają bardzo dużą zdolność adsorpcji chloru i innych zanieczyszczeń organicznych. Węgiel spiekany charakteryzuje się wysoką gęstością. To sprawia, że ma znacznie większą powierzchnię filtracji w stosunku do standardowych sypanych wkładów węglowych. Co dzięki temu zyskujesz? Przede wszystkim filtracja wody w Twoim domu odbywa się znacznie skuteczniej i wydajniej.

Dlaczego warto wybrać filtry węglowe do wody z naszej oferty?

Jeśli zależy Ci na poprawieniu parametrów wody pitnej, w tej kategorii znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Filtry węglowe do wody wyposażone w blok węglowy typu S-BL-20:

 • usuwają z wody do 99% wolnego chloru i jego pochodnych,
 • wychwytują zanieczyszczenia organiczne,
 • redukują do 85% zawartości pestycydów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia,
 • są wykonane z wysokiej jakości nowoczesnych materiałów,
 • zapewniają znacznie lepszy smak i zapach wody.

Filtry węglowe mają wysoką żywotność, dlatego nie musisz ich wymieniać zbyt często. Zwykle zachowują swoje właściwości przez minimum 6 miesięcy. Jeśli potrzebny jej nowy element, kupisz go u nas w dobrej cenie. Masz gwarancję najwyższej jakości, szybkiej dostawy, w przede wszystkim stały dostęp do czystej i zdrowej wody w swoim kranie.

Wkłady węglowe do wody – czy ich stosowanie jest zdrowe?

Węgiel to naturalna substancja organiczna, która jest w pełni bezpieczna dla człowieka. Dlatego stosowanie wkładów węglowych w filtrach nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Może natomiast dawać liczne korzyści polegające na wychwytywaniu niepożądanych składników.

Choć woda pochodząca z sieci wodociągowej przeważnie nadaje się do spożycia bez przegotowania, jej parametry mogą nie być optymalne. Chodzi przede wszystkim o zawartość chloru, który nadaje jej nieprzyjemny zapach i nieco zmienia smak. Kranówka przefiltrowana przez wkład węglowy traci te niekorzystne właściwości – jaj walory się poprawiają, dlatego picie jej bez przegotowania jest po prostu smaczne.

To sprawia, że nie musisz kupować wody butelkowanej, więc:

 • oszczędzasz pieniądze (w perspektywie miesiąca kwota może być spora),
 • ograniczasz wysiłek związany z wnoszeniem do mieszkania ciężkich butelek,
 • dbasz o środowisko – ograniczasz zużycie plastiku i troszczysz się o ekologię.

Pamiętaj jednak, że jeśli korzystasz z wody z własnego ujęcia, filtr węglowy może nie wystarczyć. W takim przypadku konieczne jest zlecenie profesjonalnych badań wody ze studni. Taki test wykryje, czy jest ona bezpieczna do spożycia. Jeśli nie, może być konieczne jej uzdatnianie za pomocą specjalnej stacji. Wkład węglowy może wówczas stanowić ostatni etap procesu filtracji wody. Zastosowanie go jako jedynego elementu filtracyjnego to jednak zbyt mało.

Szukasz wysokiej klasy wkładów węglowych? Przejrzyj ofertę i wybierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb.

Najczęściej kupowane
Informacje