Wkłady zmiękczające 

 • Szybki podgląd
  4 dni

  S-ST są to doskonałej jakości wkłady zmiękczające marki SUPREME. Wkłady przeznaczone są do współpracy z 10” korpusami narurowymi, systemami podzlewozmywakowymi oraz systemami Odwróconej Osmozy. Złoże jonowymienne, w które wyposażony jest wkład, posiada zdolność wymiany jonów wapnia i magnezu (tzw. „minerały twardości”) na jony sodu. S-ST są to doskonałej jakości wkłady...

  17,10 zł
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Wysokiej jakości wkłady zmiękczające, które redukcją twardość wody, a pasują do większości korpusów 10 cali oraz systemów dostępnych na rynku. We wkładach zastosowano wysokiej jakości złoże zmiękczające. Wkłady wyprodukowane są w Europie i charakteryzują się  wysoką jakością wykonania.

Wkłady zmiękczające – zapomnij o twardej wodzie w Twoich kranach

Twarda woda może stanowić poważny problem. Powoduje gromadzenie się nieestetycznego kamienia, obniża wydajność instalacji, prowadzi do awarii sprzętu AGD, a ponadto może gorzej smakować. Na szczęście jest skuteczne rozwiązanie, czyli wkłady zmiękczające do wody

Wkład zmiękczający Supreme – skuteczne obniżanie twardości wody

Wkłady zmiękczające, które znajdziesz w naszej ofercie, można instalować w większości systemów dostępnych na rynku. W tych produktach zastosowano wysokiej jakości złoża zmiękczające, które redukują problem zbyt twardej wody w domowej instalacji. Wszystkie wkłady zmiękczające Supreme są produkowane w Europie – są bezpieczne i wykonane ze sprawdzonych komponentów.

Twarda woda – co to oznacza?

Wkłady zmiękczające do wody redukują problem jej nadmiernej twardości. Co oznacza ten parametr? Twarda woda to taka, która zawiera dużą ilość rozpuszczonych substancji mineralnych. O zbyt wysokiej twardości można mówić wtedy, gdy ich stężenie jest większe niż 60 miligramów na litr wody.

Wśród minerałów, które najczęściej znajdują się w wodzie w polskich gospodarstwach domowych, można wymienić:

 • wapń,
 • magnez,
 • żelazo,
 • mangan,
 • stront,
 • bar.

Trzy pierwsze pierwiastki zwykle występują w dużym stężeniu i to one są odpowiedzialne za problemy, takie jak kamień na armaturze, usterki urządzeń AGD. Remedium zbyt dużą zawartość soli mineralnych jest stosowanie wkładów zmiękczających.

Wkłady zmiękczające do wody – dlaczego warto je stosować?

Wkłady zmiękczające do wody pozwolą Ci uporać się ze skutkami nadmiernej twardości wody w Twoim domu. O jakich problemach mowa? Zbyt duża zawartość składników mineralnych może wywoływać następujące skutki.

 • Osady z kamienia – sole wapnia i magnezu osiadają a powierzchniach, takich jak dno czajnika, kran czy armatura. Tworzenie się osadów z kamienia może prowadzić do utraty wydajności urządzeń, a w skrajnych przypadkach nawet do ich uszkodzenia.
 • Niższa skuteczność środków piorących – nadmiernie twarda woda może negatywnie wpływać na skuteczność prania, ponieważ detergenty mają ograniczoną zdolność do tworzenia piany w obecności dużej ilości składników mineralnych. Może to sprawić, że pranie nie będzie tak skuteczne, jak w przypadku miękkiej wody.
 • Problemy ze skórą i włosami – kąpiele w nadmiernie twardej wodzie mogą prowadzić do wysuszenia skóry i włosów. Substancje mineralne mogą pozostawać na skórze i włosach oraz prowadzić do podrażnień i uczucia suchości.
 • Niższa wydajność instalacji wodociągowej – zbyt twarda woda może prowadzić do osadzania się kamienia w rurach wodociągowych i urządzeniach, takich jak bojlery czy podgrzewacze przepływowe. Zmniejsza on przepływ wody, a to generuje konieczność regularnego usuwania osadów, a niekiedy nawet wymiany rur i urządzeń.

Wkłady zmiękczające Supreme sprawią, że zapomnisz o takich problemach. Zmiękczona woda nie będzie zagrażała domowym urządzeniom, rurom, ani instalacji grzewczej. Będzie również smaczniejsza i przyjazna dla Twojej skóry podczas kąpieli.

Sprawdź ofertę wkładów zmiękczających i wybierz produkt dla siebie!

Najczęściej kupowane
Informacje